with Brak komentarzy

Po raz kolejny zasypało nas śniegiem, a drogowcy dorzucają od serca soli, więc wszystkim opiekunom psów przypominamy:

  1. Sól działa drażniąco na skórę, zwłaszcza taką rozpulchnioną z powodu wilgoci i mrozu. Zabezpiecz opuszki i przestrzenie międzypalcowe swojego psa dostępnymi w sprzedaży preparatami natłuszczającymi i ochronnymi na bazie wazeliny. Na rynku dostępne są też buciki zabezpieczające łapki przed czynnikami drażniącymi.
  2. Usuń nadmiar włosów z pomiędzy opuszek. Nadmiar, nie wszystkie! Włosy stanowią naturalną barierę ochronną, lecz do zbyt długich łatwo przykleja się śnieg, tworząc kule śniegowe. Chodzenie z kawałkiem lodu pod stopą to nic przyjemnego!
  3. Obserwuj psa! Jeśli zaczyna przystawać lub przysiadać na spacerach, nadmiernie wygryzać lub wylizywać łapy – nie ignoruj problemu! Dokładnie obejrzyj i oceń stan opuszek i przestrzeni pomiędzy palcami. Jeśli zauważysz coś niepokojącego (zaczerwienienie skóry, pęknięcia, nadmierną chropowatość opuszek) skonsultuj się z lekarzem weterynarii. W skrajnych przypadkach silne podrażnienia powodują głębokie pęknięcia opuszek i kończą się długotrwałym leczeniem.
  4. Po spacerach po solonym śniegu zalecamy przepłukanie łap i dokładne ich osuszenie.

 

10352575_517238411750641_3173365369960566611_n

 

📣
Szanowni Opiekunowie Naszych Pacjentów,
w związku ze zbliżającym się urlopem lekarzy Katarzyny i Piotra Cieślików przedstawiamy grafik skróconych dyżurów, obowiązujących w dniach 23.01-31.01.2023.
Pacjentów w tym czasie otoczy opieką pani doktor Iwona Glinka, a na dyżurach pomagać jej będzie tech. wet. Joanny Kurczak
 
Zachęcamy do zaopatrzenia się w niezbędne leki pacjentów przzewlekle chorych oraz wykonania możliwych do zaplanowania zabiegów profilaktycznych wczęsniej, tak by skrócone dyżury były jak najbardziej dostępne dla pacjentów najbardziej tego potrzebujących.

📣